Budova Hegerova 427

Napsal Správce

Mateřská škola na Hegerově ulici byla otevřena v roce 1949, kdy byla přebudována z bývalé KAMPELIČKY. Škola se nachází v okrajové části města v blízkosti dopravní komunikace a zástavbě rodinných domů a sídliště Hegerova.

Škola je jednotřídní s kapacitou 24 dětí. V přízemí budovy se nachází herna, šatna s umývárnou a toalety dětí, výdejna stravy. V šatně s umývárnou byly v roce 2012 nově položeny obklady a dlažba. Do šatny dětí byl pořízen nový nábytek.

O velkých prázdninách 2014 prošla škola rozsáhlou rekonstrukcí. Byla odstraněna střecha, ubourána ložnice dětí a část půdy. Takto vznikl velký prostor, kde byla postavena velká ložnice, šatna pro zaměstnance, ředitelna, nové WC pro zaměstnance a pro děti, strojovna pro tepelné čerpadlo. V ložnici, na východní straně, jsou dvoukřídlé dveře, které vedou na únikové požární schodiště.

Kategorie: