Budova Luční 394

Napsal Správce

Budova mateřské školy na ulici Luční čp. 394 byla postavena v roce 1980 jako účelové zařízení pavilonového typu pro 4 třídy MŠ s hospodářským pavilonem, ve kterém je pracovna ředitelky školy, kanceláře účetních a vedoucí školní jídelny, školní kuchyň, sklad potravin, prádelna, sklady materiálu a kotelna.

Budova mateřské školy je umístěna v klidné okrajové části Poličky. Nachází se v těsné blízkosti Základní školy Na Lukách, kam dochází sourozenci většiny dětí, přijatých ke vzdělávání v naší MŠ. Výhodou pro dojíždějící z okolních vesnic a vzdálenějších částí Poličky je poměrná blízkost autobusového a vlakového nádraží, zastávek městské dopravy i možnost zaparkování pro osobní automobily rodičů dětí.

K budově patří prostorná školní zahrada, vybavená novými herními prvky, víceúčelovou sportovní plochou a čtyřmi pískovišti pro pohybové a sportovní činnosti a hry venku.

V roce 2012 v souvislosti s demografickým vývojem a růstem počtu přihlášených dětí do poličských mateřských škol bylo zřízeno odloučené pracoviště Mateřské školy Luční Polička v budově Základní školy Na Lukách Polička s kapacitou 28 dětí. Následující rok byla kapacita rozšířena o 15 dětí, tedy na 155. Od školního roku 2016/17 zřizovatel z důvodu sníženého počtu dětí provoz obou těchto oddělení přerušil.

Kategorie: